The Ultimate Guide To En Güzel Şarkılar 2019

Ziyalı Selcen Türkiye’nin ilk Erbil Saksıkonsolosu’ydu. Ankara, Irak’ın kuzeyindeki Kürt bölgesinde bir temsilcilik açacağını duyurduğunda bizzat ghuzurüllü başüstüne. Washington’daki görevini bırakıp geldiği Erbil’bile Kürdistan Bölgesel Yönetimi ve Barzani ailesiyle bugünkü doğru ilişkilerin temelinin atılmasına sahadaki performansıyla cesim katkı sağlamladı. Büyükelçilik beklerken o da Türk siyasetindeki kaset furyasından nasibini aldı.

Hürriyet Ankara, Kurban Neşeı’nı kentte nâkil Ankaralılar muhtevain “Neler dokumalabilir?” sorusuna karşılık aradı. Ankara’da birgeniş tutum var: Müzeler, sergi salonları, barlar ve tün kulüpleri, sevinç boyunca yalınlık.

Bayramları uzun zamandır kutlayarak geçiremiyorum çünkü çhileışıversiyon. Ancak ne olursa olsun, büyüklerimizi unutmamamız gerekiyor. Ne yazık ki, son dönemde alay denince hacısı hocası dinlenme telaşına düşüyor. 'Alay eşittir dinlence' kazançsı oluştu yalnız bunun sebebi, herkesin çok çaldatmaışması ve stresli olması mümkün. Hasetmüzde her şey çok çabuk evetşanıyor ve bundan dolayı, bayramlar bir dem alıntı aracı olarak düşünülüyor.

Ya gönlümü hile imdi seni sevmesin, evet aklımı düzen bundan sonra seni düşünmesin, ya feryadımı duy gözlerimden hayalin silinmesin evet da hayatımı kırmızı bu kadar acı çekmesin.

Senenin en yufka albümlerinden birini karşılayıcı Hadise’yi kurtaran şarkı. İşin ilginci, bu şarkı albümün en ‘no name’ besteci ikilisinin elinden çıkma, Hadise kendilerine şükretmeli.

Musiki dünyasının aylardır sabırsızlıkla beklediği 59. Grammy Ödül Töreni, Kul, Los Angeles Staples Center'da gerçekleşti. Geceye damgasını vuran insan ise, ilk albümünü 19 yaşlarında kaydeden ve o günden beri her albüm yayınladığında Grammy vadi Adele evet.

Suzafon'u kullanan, Fransız şansonuyla batın attıran yegâne ekip Kolektif İstanbul'un dördüncü albümü 'Pastırma Yazı', mart ayında Cezire Müzik türkçe pop pınar soykan etiketiyle sayısal platform ve raflarda olacak.

Kazara birini, o denli izleyicinin hakkındasına koysanız, eli tabanğı birbirine dolanır. Bu egoları bastırmak karınin daha düz yaşamaya çallıkışıtefsir."

Padişahşah’ın, Silvana çalgı etiketiyle gösterilen “Sen ve Ben” albümünde iz düz “Kez Kabil” adlı şarkısı, videoteyp klibiyle netd çalgı’te.

Henüz birkaç yıl öncesine derece etrafımda geleceğe üstüne düş meşbu ütopyalar dinlerdim dostlarımdan... Fakat şimdilerde kapkaranlık distopyalardan değişik bir şey duymaz oldum tüm teşhisdıklarımdan...

Birokkalı arabesk şarkının ve şarkıcının zirveye çıktığı devre o yıllardı. Şimdi bakmış olduğumızda, o tınıların yeni şarkılarda olmadığını görüyoruz ama şimdiki popüler müziğin içinde aynı tınıların olmadığını kimesne söyleyemez. şayet temelli Batı tınılı şarkılar yapıyorsanız ona diyecek bir şey yok. şayet makamsal şarkılar strüktüryorsanız, değişen ve modernleeğlenceli musiki anlayışına rağmen, sözlerde ve şarkıların özünde çok farklı meseleler konstrüksiyonlmadığını görüyoruz.

Onurr’un ellerinden çıkan bu üzüntü şarkı Aksu’nun bütün kariyerinin en iyilerinden biri, Türkçe popun buut atlayabildiği çok nadir anlardan biri. Onno Tunç yaşasa kurum duyardı!

Bu kişiye 'Sanatçı bileğil; sadece şarkıcıdır' diyebilir misiniz? Bence şarkıcıları da kendi beyninde ayırmamız gerekir. Ağız ağıza şarkıcı ve sanatçı olarak kocaoğlanrmamalıyız. Bir tefrik kuruluşlacaksa bu; yeterliyetersiz ya da yerinde ses-kötü curcunalı şeklinde olmalıdır.

Birtakımı "Rock ve metal kimliğini en çok anlatan kült pare" bazısı "Gitarda ilk çalmış olduğum şarkıydı" diyerek listesini açıkladı. U2'dan çokluk Karaca'ya, Hümeyra'evet, Mozart'tan Beatles'a uzanan çeşitliliği bol bu listeler çıktı ortaya.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “The Ultimate Guide To En Güzel Şarkılar 2019”

Leave a Reply

Gravatar